Karşıyaka Özel Laterna Müzik Kursu

2024 - 2025 öğrenim yılı kayıtlarımız devam ediyor. Bilgi ve Kayıt için butonu tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı
Özel Laterna Müzik Kursu
- Viyola Kursu


Viyola Çalgısı yaylı çalgılar ailesinin alto sesli üyesidir.Kemandan daha büyük bir çalgıdır. Beş ses aşağıdan akort edilir ve telleri kemana göre daha kalındır.Karakteristik içli bir sese sahip olan viyola çalgısı, çalgı gruplarının vazgeçilmez üyesidir.Viyola,kemana göre ihmal edilen bir çalgı görünümündedir.Ancak, birçok besteci viyola için bağımsız bölümler yazarak ona büyük önem kazandırmıştır.

 

Okulumuzda uygulanan viyola eğitimi; bilimsel yöntem ve uluslararası geçerliliğe sahip programları kullanarak, çalgı üzerinde teknik bilgi ve beceriyi kazandırmayı amaçlar. Viyola eğitimi ile birlikte solfej, teori, genel müzik kültürü gibi tamamlayıcı dersler birebir verilir. 

 

Programa her yaştan ve seviyeden öğrenci adayları kabul edilir. Öğrenci adaylarının, yapılan işitme ve fiziksel yeterlilik testinden sonra viyola çalgısına uygunlukları tespit edildiğinde, programa kayıt işlemleri yapılır.Daha önce başka bir kurumda eğitim almış, seviyesi başlangıç aşamasından profesyonel aşamaya kadar olan öğrenci adaylarına, bireysel eğitim programları hazırlanarak eğitimlerine kaldıkları yerden devam etmeleri sağlanır.


Milli Eğitim Bakanlığı

LATERNA EĞİTİMLERİMİZ

Bass Gitar Kursu

Elektro Gitar Kursu

Keman Kursu

Klasik Gitar Kursu

Viyola Kursu

Viyolonsel Kursu

Yan Flüt Kursu

Piyano Kursu

Yaylı Çalgılar Orkestrası

Akustik Gitar Kursu