Milli Eğitim Bakanlığı

KARŞIYAKA - ÖZEL LATERNA MÜZİK KURSU

Yaygın inancın tersine, Lorem Ipsum rastgele sözcüklerden oluşmaz. Kökleri M.Ö. 45 tarihinden bu yana klasik Latin edebiyatına kadar uzanan 2000 yıllık bir geçmişi vardır.

Virginia'daki Hampden-Sydney College'dan Latince profesörü Richard McClintock, bir Lorem Ipsum pasajında geçen ve anlaşılması en güç sözcüklerden biri olan 'consectetur' sözcüğünün klasik edebiyattaki örneklerini incelediğinde kesin bir kaynağa ulaşmıştır.

Karşıyaka Müzik Kursu

Karşıyaka Özel Laterna Müzik Kursu

2018 - 2019 öğrenim yılı kayıtlarımız başlamıştır. Bilgi ve Kayıt için butonu tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

KURUCUMUZUN MESAJI
Gökçer Başar

Varolduğu andan itibaren seslerle iç içe yaşayan insan, algıladığı seslerle sürekli etkileşim içinde bulunmuştur. Zamanla bu algıladığı sesleri çözümleyip değerlendirmiş ve giderek sesleri anlatım biçimine dönüştürmüştür. Seslerin anlatım gücünü belirli yöntemlerle ve bir amaca yönelik olarak estetik bir bütün haline getiren insan "Müzik" dediğimiz sanatı oluşturmuştur. Bu sanat; güzelliğin, mutluluğun, insanı insan yapan tüm duyguların,kısacası hayatın seslerle yansımasıdır. Bu yüzden "Müzik" insanoğlunun en önemli gereksinimlerinden biridir.

 

İnsan hayatında bu kadar öneme sahip bir sanatın doğru şekilde öğretilip nesillere aktarılması büyük önem taşımaktadır. Müzik eğitimi alanında hizmet veren kurumumuz bu bilinçle; kaliteli ve ilkeli bir anlayış çerçevesinde, evrensel değerlerden ve kültürel birikimlerden yararlanarak, mensubu olmaktan övünç duyulan önder bir kurum olmayı vizyon edinmiştir.