Karşıyaka Özel Laterna Müzik Kursu

2018 - 2019 öğrenim yılı kayıtlarımız başlamıştır. Bilgi ve Kayıt için butonu tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

İzmir Müzik Okulu

İrade Hasanhanlı
Piyano

2.4.1971 yılında  Azerbaycan’da doğdu. İlk eğitimini Haldan Kompleks Eğitim Kurumu'nda tamamladı. Bu okulda eğitim aldığı dönemde okulun müzik kursunda Piyano eğitimine başladı. 1986 yılında buradaki eğitimini tamamladı. Aynı yıl Şeki şehrinde Güzel Sanatlar Okulunda Piyano Bölümü'ne başladı. Lisans eğitimi sırasında Solist ve Oda müziği eşlikçisi olarak birçok konserde sahne aldı. 1990 yılında buradan piyano öğretmeni ve korrepetitor unvanları ile mezun oldu.

Mezuniyetinden hemen sonra eğitim aldığı Haldan Müzik okulunda piyano öğretmeni ve korrepetitor olarak göreve başladı. 2002 yılına kadar buradaki görevine devam etti. Öğretmenliği sırasında da konserlerde solist ve eşlikçi olarak yer aldı.

2003 Yılında Türkiye’ye geldi. İzmir'de müzik kurslarında Piyano öğretmenliği yaptıktan sonra 2005 Yılında Maria Rita Epik Müzik kursunda  Piyano öğretmeni olarak çalışmaya başladı. Piyano öğretmenliğinin yanı sıra korrepetitor olarak da görev yaptı. Burada çalıştığı süre içinde Associated Board of the Royal Schools of Music sınavlarına öğrenci hazırladı. Ayrıca bu sınavlara giren keman, flüt ve çello öğrencilerinin de sınav eşliklerini yaptı. MRE Müzik Kursu'nun tüm öğrenci konserlerinde de eşlikçi olarak sahne aldı. Her Kasım'da, öğretmenler gününe özel düzenlenen tüm konserlerde de solist olarak sahne alan İrade Hasanhanlı, MRE Müzik Kursu'ndaki görevine 9 yıl devam etti.

İrade Hasanhanlı, 2015 yılında Laterna Müzik Kursu'nda piyano öğretmenliğine başladı. Burada da Trinity Guildhall Müzik sınavlarına öğrenci hazırlamakta ve piyano öğretmenliğine devam etmektedir.